Michal Jindrák alias Migel Airbrush
“UMĚLEC Z ULICE”

   Jmenuji se Michal Jindrák a pocházím z Prahy – Letné. Je mi 31 let. Vystudoval jsem SOU Obchodní v Praze , ale po jejím dokončení jsem se živil jako řidič. Při této práci jsem se seznámil s malířskou technikou Airbrush (malování barvami s pomocí kompresoru) a toto mi, doslova, změnilo život!!

   S malováním jsem aktivně začal kolem roku 2000 a tvořil především černo-bílé obrázky a grafické designy pro sound-systém Lettek. Designy pro Lettek jsem take vlastnoručně tiskl na trika a to pomocí mého sítotisku Karusel. S touto skupinou jsem přes 10 let jezdil jako grafik, performer se svou ohnivou show, řidič, DJ a vším, co bylo třeba. Bylo to krásné období, ale byl čas se posunout dále.

   Začal jsem se věnovat malování naplno a hledat pro sebe i obchodní zakázky, abych se mohl uměním živit. Postupem doby jsem se přes různé menší zakázky, kdy jsem maloval vše a na jakýkoliv material, vypracoval až k tomu, že jsem v roce 2011 designoval trofeje pro závod světového poháru ve skateboardingu – legendární Mystic Skate Cup. O rok později jezdili již, na mnou malovaných gripech (lepenka na skateboardu) i ti nejlepší světoví jezdci jako například Austen Seaholm nebo Greyson Fletcher z Ameriky!

   Tvrdá a poctivá práce se mi vyplatila a po nějaké době se objevily první zahraniční zakázky jako třeba pro skateboardový obchod v japonském Nagasaki, kterému jsem vytvořil kolekci mnou malovaných gripů. Díky tomu si mě všimli také další lidé a nabídli mi podporu od americké značky na oblečení LRG Clothing, které pomáhám svým uměním a nosím zato jejich oblečení. Při mém prvním sponzoringu jsem se zůčasnil poprví MČR v bodypaintingu a vybojoval jsem 2. misto..

   Jedním z mých posledních projektů byl mezinárodní evropský projekt JAW DIKH 2014 v sousedním Polsku, kde jsem během týdne vytvořil 5 obrazů s různou tématikou. Především pro místní komunitu, kterým se to, alespoň doufám, líbilo a inspirovalo je to do života. Z celého tohoto projektu se udělal katalog, který se rozdává po celé evropě..

   Jak jsem napsal výše, nevystudoval jsem žádnou uměleckou školu, maloval jsem při škole a při zaměstnání, ale zato naplno, protože mě to moc baví a mám to rád. Jsem umělec z ulice, co jde tvrdou prací za svým snem!!